Arūno Matelio biografija

Gimė Kaune, studijavo Vilniaus Universitete taikomąją matematiką, 1990 m. baigė Muzikos ir Teatro akademiją. 1992 m. įkūrė vieną pirmųjų kino kompanijų Lietuvoje – studiją "Nominum". Arūno Matelio režisuoti filmai susilaukė tarptautinio pripažinimo bei buvo rodyti Kanų kino festivalyje (programose "Dvi režisierių savaitės" ir "Kritikų savaitė"), Roterdamo, Turino, Oberhauzeno, IDFA/Amsterdamo, Leipcigo, Silverdocs, Maskvos ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose, jo filmų retrospektyvos surengtos MoMA Niujorke, Florencijos, Linco, IDFA/Amsterdamo, Leipcigo tarptautiniuose kino festivaliuose.

A. Matelis yra vienas iš tik kelių Europos režisierių, apdovanotų bene svarbiausiu pasaulinės kino industrijos kasmetiniu apdovanojimu: Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimu "Už išskirtinius nuopelnus režisūrai" .

Arūnas Matelis studijoje "Nominum"   yra prodiusavęs daugiau kaip 30 filmų, kurie buvo pristatyti tarptautiniuose festivaliuose bei rodyti per TV daugelyje Europos šalių, taip pat ir Japonijoje, Pietų Korėjoje, Izraelyje. A.Matelio filmai turi geriausius rezultatus tarp Lietuvoje platinamų filmų DVD ir dokumentikos box office kino teatruose.

Arūnas Matelis yra Europos kino akademijos narys, Dokumentininkų gildijos pirmininkas, Lietuvos kino akademijos steigėjas bei tarybos narys, Amerikos kino akademijos patvirtinto lietuviško filmo atrankos "Oskarui" komiteto pirmininkas, Autorinio kino aljanso vadovas.
 

 

 

Žiūrėkite filmus savo naršyklėje

Tremtinės istorija, kurią išvežė pats tėvas

Kaip gali prisitaikyt, gaudamas 118 litų? Kaip tu gali, vaikiuk, prisitaikyt?

Žiūrėti šį filmą Daugiau filmų